شنبه, 27 آذر 1400 02:22

معرفی فن توکن باشگاه پورتو FC Porto Fan Token

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

فن توکن باشگاه پورتو یک توکن BEP-20 است که با هدف تحول تجربیات طرفداران باشگاه پورتوی پرتغال طراحی شده است. این توکن به طرفداران باشگاه پورتو امکان می‌دهد که در رأی گیری‌های تیم شرکت کرده، آیتم‌های دیجیتال جمع آوری کرده، NFT بخرند و از امکانات بازی گونه ای که با تجربیات کاربری یا پاداش‌های اختصاصی طرفداران گره خورده اند بهره مند شوند.

PORTO فن توکن رسمی بایننس برای تیم پورتو است و از آن برای کاربردهای زیر استفاده می‌شود:

سرگرمی: دارندگان توکن PORTO حق مشارکت در رأی گیری‌های مرتبط با تعامل طرفداران، در پلتفرم فن توکن بایننس را دارند.

امتیاز وفاداری: دارندگان توکن PORTO می‌توانند از این توکن برای دریافت پاداش‌های مخصوص طرفداران باشگاه، جمع آوری آیتم‌های دیجیتال، امتیاز وفاداری و غیره استفاده کنند.

تجارت الکترونیک: می‌توان توکن PORTO را در اکوسیستم تجارت الکترونیک باشگاه پورتو ادغام کرده و از آن برای خرید اجناس، بلیط مسابقات روز، عضویت و غیره (از طریق سیستم بایننس پی) استفاده کرد.

مزایا: دارندگان توکن پورتو می‌توانند از طریق تعامل با باشگاه پورتو در پلتفرم فن توکن بایننس، از مزایای اختصاصی بهره مند شوند مثل اجناس امضاء شده، ملاقات با یک فوتبالیست یا چهره افسانه ای و تجربیات مختلف دیگر.

بازی گونه سازی: دارندگان توکن PORTO می‌توانند به امکانات بازی گونه سازی مختلف در پلتفرم فن توکن بایننس دسترسی پیدا کنند.

اهدای کمک: دارندگان توکن PORTO می‌توانند مستقیماً به تیم مورد علاقه شان کمک کنند و یک نشان اثبات وفاداری دریافت کنند.

توکن PORTO به صورت توکن BEP-20 بومی بر روی بایننس اسمارت چین منتشر شده و به طرفداران باشگاه پورتو امکان می‌دهد که به آیتم‌ها و قابلیت‌هایی بیشتر و همچنین قابلیت اجرای تراکنش با هزینه کمتر دسترسی پیدا کنند.

حداکثر و کل میزان تولید توکن PORTO چهل میلیون عدد است. موجودی در گردش این توکن هنگام ثبت 7800000 عدد (19.5 درصد از عرضه کل) است.

1. فن توکن پورتو (PORTO) چیست؟

فن توکن پورتو یک توکن کاربردی BEP-20 است که برای متحول کردن تجربیات طرفداران باشگاه پورتو طراحی شده است.

دارندگان این توکن می‌توانند در رأی گیری‌های باشگاه شرکت کنند، آیتم‌های دیجیتال جمع آوری کنند، NFT بخرند و از امکاناتی که با تجربیات کاربری فوق العاده و پاداش‌های طرفداران ارتباط داده شده اند، لذت ببرند.

هدف فن توکن پورتو تغییر رابطه بین طرفداران پورتو و خود این باشگاه با ایجاد راهکارهای حاکمیتی و تعاملی با کمک بلاک‌چین و با استفاده از پلتفرم فن توکن بایننس است.

همچنین طرفداران پورتور می‌توانند به روش‌هایی جالب و جدید با تیم محبوبشان تعامل برقرار کرده و به رشد و پیشرفت آن کمک کنند.

باشگاه پورتو می‌تواند از این فن توکن در اکوسیستم خودش برای کارهایی مثل رأی گیری، جمع آوری کمک‌های مردمی، تجارت الکترونیک، NFT و غیره استفاده کند.

2. خصوصیات کلیدی پروژه

زیرساخت بلاک‌چین: توکن پورتو به صورت یک توکن BEP-20 بومی بر روی بایننس اسمارت چین عرضه شده است. این ویژگی به دسترس پذیری هر چه بیشتر توکن برای طرفداران پورتو کمک کرده و قابلیت‌های مختلف این توکن را با کارمزد کم در اختیارشان قرار می‌دهد.

کاربرد توکن: فن توکن باشگاه پورتو امکانات مختلفی برای تعامل با طرفداران فراهم می‌کند از جمله آیتم‌های کلکسیونی محدود و ادغام با بازار NFT بایننس، پاداش‌های تیمی تعاملی، دسترسی‌های اختصاصی، حق رأی دهی، بازی گونه سازی و تجربیات اختصاصی.

هویت برند: در حال حاضر پورتو بیش از 8.2 میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی خودش دارد. با همکاری اکوسیستم بایننس، امکان دسترسی به توکن PORTO برای طرفداران این باشگاه و کل کاربران بایننس فراهم می‌شود.

3. آمار توکن و فروش آن

3.1 آمار فروش توکن

نام توکن

PORTO

نوع توکن

BEP-20

موجودی کل

40,000,000 PORTO

سهم فروش در لانچ پد بایننس

4,000,000 PORTO

قیمت فروش در لانچ پد بایننس

1.00 USD / PORTO

حجم سرمایه ای که قرار است در لانچ پد بایننس جمع آوری شود

4,000,000 USD

موجودی در گردش هنگام ثبت در بایننس

7,800,000 PORTO (19.50%)

3.2 سهمیه بندی توکن

نام توکن

PORTO

سهم فروش در لانچ پد بایننس

10 درصد از موجودی کل

تیم پروژه

15 درصد از موجودی کل

پاداش وفاداری

20 درصد از موجودی کل

صندوق کاربران

35 درصد از موجودی کل

صندوق توسعه دهندگان

20 درصد از موجودی کل

زمانبندی عرضه توکن PORTO

توجه داشته باشید که توکن‌ها هر 12 ماه یک بار در نوامبر هر سال آزاد می‌شوند.

4. تیم پروژه

Tiago Gouveia

مدیر بازاریابی

مدیر بازاریابی مجرب با سابقه کار در صنعت ورزش

Pedro Albuquerque

 

رئیس اف سی پورتو

او 15 سال در باشگاه پورتو به کار مدیریت رویدادها، روابط بین المللی و امور تجاری مشغول بوده است

Gonçalo Azevedo

مدیر محصولات

15 سال تجربه در زمینه بازاریابی و مدیریت محصول. او کانال‌های آنلاین و محصولات پورتو را مدیریت می‌کند.

Bárbara Diana Borges

امور بین الملل و بازاریابی

تجربه کار در زمینه بازاریابی، مدیریت و اداره کسب و کار

5. نقشه راه، اخبار و توسعه پروژه

5.1 نقشه راه آپدیت شده

سه ماهه چهارم 2021

شروع رویدادهای تعامل با طرفداران در صفحه تیم پورتو که شامل این رویدادها بود:

رأی گیری

جعبه‌های اسرارآمیز NFT

جمع‎آوری NFT

امتیاز وفادار

گیفت کارت

2022:

گسترش کاربردهای فن توکن به:

اهدای کمک با فن توکن‌های بایننس

بازی‌های تیم

5.2 همکاری‌های تجاری و میزان پیشرفت توسعه کسب و کار

EA Sports: پورتو یکی از باشگاه‌های رسمی همکار EA Sports است و در انتشار نسخه‌های بعدی بازی‌ها برای ایکس باکس وان، PS4، کامپیوتر و نینتندو سوئیچ مشارکت خواهد داشت. فیفا 20 که برترین بازی فوتبال دیجیتال جهان است طرفداران زیادی دارد که می‌توان آنها را به کاربران فن توکن پورتو تبدیل کرد.

6. مروری بر جامعه کاربران و فعالیت‌های پورتو

استراتژی‌های رشد تبلیغاتی پورتو عبارتند از:

Dragon Force: Dragon Force یک پروژه مبتکرانه است که با آموزش دختران و پسران 4 تا 14 ساله، به شکوفا شدن استعدادهای آنها کمک می‌کند. یکی از اهداف این پروژه تشخیص و ارتقای ارزش‌های جدید برای تمرین‌های باشگاه پورتو است. فعالیت‌های این باشگاه به قدری اثربخش بوده که 33 درصد از بازیکنان جوانان حال حاضر تیم از طریق این پروژه شناسایی شده اند.

FC Porto TV: تلویزیون پورتو یک پلتفرم آنلاین رایگان برای پخش محتوای مرتبط با این تیم از جمله پخش زنده مسابقات ورزشی و سایر رویدادهای روز باشگاه است. این تلویزیون که 26 جولای 2019 شروع به کار کرد هزاران ساعت محتوای سرگرم کننده را در اختیار طرفداران باشگاه قرار می‌دهد.

Porto Canal: Porto Canal یک کانال ورزشی است که محتوای اختصاصی و ویژه این کانال را پخش می‌کند که هدف آنها ترویج ارزش‌های باشگاه است.

Revista Dragões: Dragões نشریه رسمی پورتو و بخشی از استراتژی چند کاناله این باشگاه است. نشریات ماهیانه این مجله در فروشگاه‌های پورتو منتشر شده و همچنین به شکل دیجیتال و رایگان در اختیار همه اعضا قرار می‌گیرند.

FC Porto Store Dragão: فروشگاه‌های رسمی پورتو محصولات مختلف اختصاصی این باشگاه و شرکت‌های همکار آن را در اختیار طرفداران قرار می‌دهند.

FC Porto Museum: اولین موزه یک باشگاه ورزشی که عضو همکار سازمان گردشگری جهانی است که بارها موفق به کسب جوایز مختلف شده و یکی از جاذبه‌های اصلی شهر پورتو و منطقه شمالی پرتغال است.