چهارشنبه, 24 آذر 1400 05:54

معرفی توکن MOBOX

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

سرگرمی و تفریح آنلاین صنعتی به شدت رقابتی است که در آن شرکت‌های بزرگ بر سر دستیابی به اطلاعات، توجه و پول کاربران با هم در رقابت هستند. چند مورد از این شرکت‌ها از تکنیک‌های بازی گونه سازی برای حفظ کاربران و توجه آنها استفاده می‌کنند. این کار به روش‌های مختلفی انجام می‌شود از جمله جمع آوری امتیاز از طریق دویدن با نایکی پلاس یا طی کردن سطوح مختلف در فروشگاه‌های آنلاین برای دسترسی به امتیاز و کدهای تخفیف اختصاصی. همه این سیستم‌ها، اپلیکیشن‌ها و امکانات برای حفظ کاربران و برانگیختن حس کنجکاوی آنها درباره آنچه پیش رو دارند، طراحی شده اند.

اما وقتی صنایع سنتی در بازی‌ها ادغام می‌شوند (مثل پوکمون گو) شرایط تغییر کرده و کاربران می‌توانند با اجرای خود بازی هم به پاداش برسند.

با این وجود با تمام هزینه و زمانی که کاربران صرف اجرای این بازی‌ها می‌کنند، پاداش آنها قابل توجه نیست. در این شرایط شرکت‌ها همیشه دست پیش را دارند و تا جایی که می‌توانند از کاربران درآمدزایی می‌کنند. در سال 2020 بازیکنان حدود 87 میلیارد دلار در بازی‌ها هزینه کردند و در قبال این هزینه هیچ درآمدی کسب نکردند. MOBOX به دنبال تغییر این شرایط است.

MOBOX پلتفرمی است که توسط اعضای جامعه کاربران مدیریت می‌شود و در قبال تعامل آنها با بازی، به آنها پاداش می‌دهد. در این سیستم از یک اقتصاد توکنی جدید و مبتکرانه استفاده می‌شود و در عین حال با ترکیب بهترین خصوصیات DeFi و NFTها یک اکوسیستم قوی برای اجرای بازی به صورت رایگان و کسب درآمد از طریق بازی‌ها فراهم کرده است.

ایده پروژه

تیم MOBOX روح تمرکززدایی را مجسم کرده و اعضای آن از سرتاسر جهان به این پروژه ملحق شده اند. این تیم متشکل از توسعه دهندگان مجرب قراردادهای هوشمند و یک تیم عملیاتی حرفه‌ای است. تیم MOBOX از سال 2017 اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مختلفی طراحی کرده؛ همچنین قراردادهای هوشمند امنی که مبلغی به ارزش بیش از 2 و نیم میلیارد USDT را جابجا کرده اند. با رونق گرفتن DeFi اعضای این تیم که چندین سال تجربه در زمینه طراحی بازی داشتند، دور هم جمع شدند و با در نظر گرفتن خصوصیات مورد انتظار از یک پلتفرم بلاک چین سعی کردند مشکلاتی را که سایر پلتفرم‌ها در گذشته قادر به حل آن نبودند را حل کنند.

مشکلات اصلی از نظر این تیم عبارت بودند از:

تجربیات کاربری ضعیف

با پذیرش بیت‌کوین توسط شرکت‌های بزرگی مثل پی‌پال و اسکوئر جای تردید نیست که ارزهای دیجیتال روزبروز محبوب تر می‌شوند اما شرایط درباره اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز متفاوت است. رشد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز قبل از ظهور DeFi محدود بود و رشد کاربران این حوزه نسبت به کل بازار کریپتو کمتر بود. این طور به نظر می‌رسید که اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز فعلی متمرکز بر کاربران معمولی نیستند و حتی شروع استفاده از آنها برای افراد معمولی سخت بود.

راهکارهای پایدار برای DEFI

با ظهور اقتصاد غیرمتمرکز سوالات زیادی درباره دنیای بدون بانک آینده شکل گرفت. کشت سود و بازده سالیانه آن به قدری بود که برای خیلی از کاربران یک منبع درآمد جدید ایجاد کرد اما اکثر این پروژه‌ها ماندگار نبودند چون توکن آنها ارزش ذاتی که در بلندمدت به نفع کاربران باشد، نداشت. راحتی کپی و پیست کردن مانعی برای ابتکار و نوآوری شده بود. در واقع این شرایط مثل بازی صندلی بود که در آنها هر روز کاربران جدیدی به این اکوسیستم اضافه شده و همه به دنبال بیشترین بهره بودند؛ زمانی که موزیک متوقف می‌شود، تنها افرادی که واقعاً ابتکار و نوآوری داشته باشند امکان ادامه کار را خواهند داشت.

ارزش واقعی توکن‌های تعویض ناپذیر

همچنان که خیلی از توسعه دهندگان به دنبال ابداع یک پروژه انقلابی جدید بودند، خیلی از آنها به سمت NFT حرکت کردند. NFT مفهوم جدیدی نیست اما یکی از اولین ایده‌های استفاده از قراردادهای هوشمند و توکن‌های منحصربفرد، به نفع خالقان آنها و کاربران بود.

گرچه خیلی‌ها از این روش استفاده می‌کنند و در چند سال اخیر موارد متعددی از آن ظهور کرد اما فقط بعضی از آنها محصولی ایجاد کردند که ارزش واقعی توکن‌های تعویض ناپذیر و تأثیر آنها بر دنیای ما را نشان دادند. نباید NFT یک پدیده هیجانی زودگذر باشد بلکه باید آن را به یک استاندارد کاملاً انقلابی تبدیل کرد که به خالقان و سازندگان محصولات مختلف برای وقت و زمانی که صرف می‌کنند، پاداش می‌دهد.

جامعه محور بودن

با بررسی آنچه که تا به اینجا اشاره شد، کاملاً مشخص شد که بسیاری از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای اقلیت طراحی شده اند. با توجه به موانع ورود، کارمزد بسیار بالای گس و مشکلات دیگر همه کاربران قادر به شرکت در این سیستم نیستند.

هدف، ایجاد محصولات ارزشمندی است که توسط جامعه برای جامعه طراحی شده باشند. حذف موانع و اطمینان یافتن از اینکه توسعه دهندگان صادق و آزاد هستند نقش مهمی در ترویج و توسعه جامعه و ایجاد ارزش واقعی دارد. متأسفانه اکثر اعضا برای مشارکتی که در پشت صحنه دارند پاداش دریافت نمی‌کنند.

مقیاس پذیری

اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز راهی طولانی را پیمونده اند اما برای اینکه به موفقیت بزرگی برسند باید مسئله مقیاس پذیری حل شود. با توجه به کارمزد بالای تراکنش‌ها، زمان زیاد اجرای تراکنش و پیچیده بودن فرایند آشنایی کاربران جدید خیلی از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز با شکست روبرو شدند. راهکارهای جدیدی برای کاهش هزینه اجرای تراکنش‌ها و افزایش تعداد تراکنش‌های قابل اجرا در هر ثانیه ابداع شده اند. بنابراین کاربران همیشه برای آشنایی با یک بلاک‌چین جدید باید مراحل یادگیری را طی کنند.

MBOX

MBOX معتقد است که اساس بلاک‌چین عدالت و شفافیت است. توکن MBOX از پیش ماین نشده، دور سرمایه گذاری بذری (Seed) و طرح عرضه توکن ندارد. توکن MBOX به صورت کاملاً عادلانه راه اندازی شده و شروع به کار کرد.

توکن سازمان مستقل غیرمتمرکز MBOX

نام توکن: MBOX

پروتکل: BSC

استاندارد: BEP20

سقف عرضه توکن: یک میلیارد عدد

قرار است توکن‌های MBOX طی یک برنامه 5 ساله بر اساس این زمانبندی عرضه شوند:

1: 40.00% - 400,000,000

2: 22.50% - 225,000,000

3: 17.50% - 175,000,000

4: 12.50% - 125,000,000

5: 7.50% - 75,000,000

مبلغ کل: 100% - 1,000,000,000

هر توکنی که سال اول ماین نشده باشد سوزانده می‌شود

حاکمیت

دارندگان توکن MBOX حق ثبت پیشنهاد و رأی دادن درباره پیشنهادها را دارند. این افراد می‌توانند موفقیت پلتفرم را مدیریت کنند و درباره موضوعاتی مثل بازی‌هایی که قرار است طراحی یا با این پلتفرم ادغام شوند، قابلیت‌های منحصربفرد، رویدادها، توسعه و غیره تصمیم گیری کنند.

استیکینگ

نظریه بازی در این اکوسیستم برای انگیزه دادن به توکن داران استفاده شده تا برای رسیدن به دستمزد بهینه به شکل کاملاً صادقانه عمل کنند. به این ترتیب می‌توان مطمئن بود که فقط اعضای خوب و صادق پاداش دریافت می‌کنند. استیک کردن توکن‌های MBOX مکانیزمی ایجاد می‌کند تا کاربران، توسعه دهندگان، هنرمندان و کل این پلتفرم همگی به صورت یکپارچه برای رسیدن آن به موفقیت با یکدیگر همکاری کنند.

پاداش‌های بازی گونه سازی شده

با استفاده از تکنیک‌های بازی گونه سازی کاربران این پلتفرم برای تعامل با آن به پاداش می‌رسند و به این ترتیب یک سیستم پایدار برای توسعه و گسترش اعضاء شکل می‌گیرد.

چگونه و از کجا MBOX بخریم؟

MBOX در حال حاضر روی مین نت بایننس راه اندازی شده است. آدرس توکن برای MBOX 0x3203c9E46cA618C8C1cE5dC67e7e9D75f5da2377 است. مراقب باشید که توکن دیگری با قرارداد هوشمند متفاوت را نخرید (چون امکان جعل آن به راحتی وجود دارد). قویاً توصیه می‌کنیم که مراقب باشید و هنگام کار اصول امنیتی را رعایت کنید.

مطمئن شوید که BNB لازم در والتتان برای پوشش کارمزدها وجود دارد.

اول باید یکی از ارزهای دیجیتال پرکاربرد مثل بیت‌کوین، اتریوم، تتر یا بایننس کوین را بخرید.

ما در این مثال از اکسچنج بایننس استفاده می‌کنیم که یکی از بزرگترین اکسچنج‌های جهان با قابلیت پذیرش ارز فیات است.

پس از تکمیل فرایند KYC، از شما خواسته می‌شود که یک روش پرداخت را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید کارت اعتباری/بدهی را انتخاب کرده یا از انتقال وجه بانکی استفاده کنید و یکی از ارزهای دیجیتال پرکاربرد مثل بیت‌کوین، اتریوم، تتر یا بایننس کوین را بخرید.

مرحله بعد

حالا نیاز به یک آدرس والت دارید تا به پنکیک سواپ متصل شوید. ما از متامسک استفاده می‌کنیم.

اگر والت متامسک ندارید می‌توانید مراحل این مقاله را دنبال کنید.

مرحله بعد

والت متامسک را به اکسچنج غیرمتمرکز پنکیک سواپ متصل کرده و توکن MBOX را بخرید.

آدرس قرارداد: 0x3203c9E46cA618C8C1cE5dC67e7e9D75f5da2377

در حال حاضر برترین اکسچنج‌ها برای خرید MBOX عبارتند از: Binance, Gate.io

اکسچنج‌های کمی هستند که حجم معاملات روزانه خوب و کاربران زیادی دارند. این ویژگی‌ها به شما اطمینان می‌دهد که می‌توانید کوین‌های خودتان را در هر زمان دلخواهی بفروشید و کارمزدها هم کمتر هستند. توصیه می‌شود که در این اکسچنج‌ها ثبت نام کنید چون پس از ثبت MBOX در چنین اکسچنج‌هایی، این توکن حجم معاملات زیادی از کاربران آنها جذب می‌کند و فرصت‌های معاملاتی بیشتری خواهید داشت.

برترین اکسچنج‌ها برای معامله توکن – کوین:

☞ Binance ☞ Bittrex ☞ Poloniex ☞ Bitfinex ☞ Huobi ☞ MXC ☞ ProBIT ☞ Gate.io ☞ Coinbase